Beril Suzan Kasımoğlu

İnovatif Kent Çözümleri Teknik Danışmanı

Bio

Beril Kasımoğlu, 2017 Mayıs ayında Yeni Sürdürebilir Hareketlilik konusunda Türkiye’de mevcut durum analizi, paydaş analizi vb (iş tanımından bakabilirsin) çalışmalarını yürütmek üzere İnovatif Kent Çözümleri Teknik Danışmanı olarak WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ekibine katıldı.

Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölümünde 2009 yılında tamamladı. Mezuniyetini takip eden iki yıl boyunca denizcilik ve iletişim alanlarında, özel sektörde çalıştı. 2011 yılında, Artvin Hopa'da akademisyenliğe başladı. Artvin Çoruh Üniversitesi, Hopa Meslek Yüksekokulu'nda dört buçuk yıllık öğretim görevlisi kariyerinin üç yılında Yönetim ve Organizasyon bölüm başkanlığı idari görevini de yürüttü.

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bağlı Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi yüksek lisansını 2013 yılında tamamlayan Beril, aynı yıl Maltepe Üniversitesi, Uluslararası Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi doktora programına başladı. Proje Döngüsü Eğitmenliği ve British Standards Institute Yol ve Trafik Güvenliği eğitimlerini tamamladı.

2015 yılı Kasım ayında, doktora tez çalışmasına başlamasıyla Artvin’deki görevinden ayrıldı ve tam zamanlı olarak İstanbul’a yerleşerek sektör ve akademiyle ilişkilerini geliştirmeye başladı. Ulaşım planlama, kentsel lojistik ve performans ölçüm sistemleri üzerine çalışmalarını 2011 yılından beri sürdürmekte. UDH Bakanlığı, Ulaşım Master Plan çalışmasında çalıştı. UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) Lojistik Enstitüsü ve Eğitim Akreditasyon programlarına destek vererek sektör akademi ortaklığının güçlenmesine katkıda bulundu. 2016 bahar döneminde Okan Üniversitesi Uluslararası Lojistik bölümünde tam zamanlı araştırma görevliliği ve Lojistik yüksek lisans programında kısmı zamanlı öğretim görevliliği yaptı. 'Kentsel Lojistik Performans Endeksi ve İstanbul Uygulaması' konulu doktora çalışması devam eden Beril,  Ocak 2018’te doktorasını tamamlamayı öngörmektedir. 

 

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.