Gülcan Orak

Şehir Plancısı

Bio

Nisan 2016’da WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ekibine proje asistanı olarak katılan Gülcan, şehir plancısı olarak motorsuz sürdürülebilir ulaşım projelerinde destek sağlamaktadır. 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun olan Gülcan Orak, mezun olduktan sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kamu özel sektör işbirliği ile gerçekeleştirilen Karabağlar kentsel dönüşüm projesinde veri toplamadan uzlaşma sürecine kadar şehir plancısı görev almıştır. Daha sonra, İTU Bölge Planlama yüksek lisans programına katılan Gülcan, Ekim 2015’te WRI Türkiye Sürdürlebilir Şehirler ekine stajyer olarak dahil olmuştur. Stajyer süresince çeşitli bisiklet yolu projelerine sağladığı teknik desteğin yanında, Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu ve çeşitli çalıştayların organizasyonunda görev almıştır. 

Üniversite hayatı boyunca TMMOB Şehir Plancıları Odası etkinliklerine aktif şekilde katılmış ve görev almıştır. Boş zamanlarında tenis oynayarak, fitness, pilates ve doğa yürüyüşleri yaparak ve sanat sergileri gezerek hayattan ilham almaktadır. 

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.