Sürdürülebilir kentsel hareketliliğin geliştirilmesi için şehirlerin verimli, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir ulaşım sistemleri tasarlamalarına ve yürürlüğe koymalarına yardım ediyoruz.

Entegre Ulaşım ekibimiz, şehirlerin motorlu araçlardan daha verimli ulaşım şekillerine geçmelerine yardım etmektedir. Çalışmalarımız ile metrobüs, metro, bisiklet ve yürüme gibi yüksek kaliteli entegre toplu taşıma sistemlerini destekler.

 Dört entegre ulaşım stratejimiz arasında:

  1. Kentsel ulaşım sistemlerinin planlanması ve uygulanmasına yön vermekle birlikte; uzmanlık alanımızda yer alan araştırmalarımızı yayınlayarak şehirlerin entegre ulaşım sistemlerini kurmalarına ve işletmelerine destek olunması
  2. Araştırma, teknik rehber ve politika önerileri ile ulusal yönetimlerin politika ve fonlarını sürdürülebilir kentsel ulaşım için kapasite oluşturmasına yöneltilmesi  
  3. Uluslararası sivil toplum kuruluşlarının ve kalkınma bankalarının yerel kentsel ulaşım gereksinimleri konusunda bilgilendirilmesi. Kuruluşumuz, kalkınma bankalarının sürdürülebilir ulaşım alanında eşi görülmemiş 175 milyar Amerikan Doları değerindeki yatırımına 2012 yılında katkıda bulundu. 
  4. Sürdürülebilir ulaşım için potansiyel pazarların belirlenmesi ve yatırımların etkisini azamiye yükseltmek için özel sektör yatırımının yönlendirilmesi.

Uzmanlar

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.