• 2020-2021 dönemi için WRI Ross Center Prize for Cities Ödül Programı Açıldı. Kentlerde Dönüştürücü Bir Etkiye Sahip İklim Projeleri için Son Başvuru Tarihi 7 Mayıs!

  ABU DHABI (10 Şubat 2020) —Bugün, WRI Ross Center for Sustainable Cities, dönüştürücü bir etkiye sahip kentsel değişimi ön plana çıkaran küresel ödül programı WRI Ross Center Prize for Cities'in ikinci dönemini başlattı. Ödül programının duyurusu, dünyanın en büyük kent değiştiricileri toplantısı olan Birleşmiş Milletler Dünya Kent Forumu'nun 10. oturumu sırasında yapıldı. Kazanan proje başvurusuna $250,000 ve diğer dört finaliste $25,000 ödül verecek olan Prize for Cities için başvurular açıldı.

 • TÜRKİYE’DEN HOLLANDA’YA ‘BİSİKLET ÇIKARMASI’

  Kent içi bisikletli ulaşım konusunda yaklaşık 10 yıldır faaliyet gösteren WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in Avrupa Birliği fonuyla hayata geçirdiği iletişim projesi ‘Haydi Türkiye Bisiklete!nin katılımcıları Hollanda’ya ‘çıkarma yaptı’! Türkiye’nin dört bir yanında bisikleti bir ulaşım aracı haline getirmeyi, belediyelere bu konuda yol göstermeyi hedefleyen proje kapsamında 10 – 12 Temmuz tarihlerinde başkent Amsterdam’da saha çalışması gerçekleştirildi.

 • ‘HAYDİ TÜRKİYE BİSİKLETE!’

  2011’den bu yana bisikletli ulaşım konusunda çalışan WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler, ‘Haydi Türkiye Bisiklete!’ ile bir iletişim projesine imza atıyor. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum Destek Programı II çerçevesinde fon alan ve bisikleti ulaşım aracı haline getirmek isteyen belediyelerin farkındalık kampanyalarına destek olmayı hedefleyen projeye İzmir, Eskişehir ve Lüleburgaz katılıyor.

Bloglar

 • Yeni Bir Dünyaya Girerken Devam Ettirmemiz Gereken 5 Alışkanlık!

  Washinton Post Gazetesi’nden Sergio Peçanha, davranış bilimci Mindy Hernandez ve Sophie Attwood ile Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) sürdürülebilirlik uzmanları Shengyin Xu ve Lucas Toh ile bir röportaj yaparak salgın sonrasında dünyayla dost günlük alışkanlıklara dair önerilerde bulundu.
  Salgın başladığından bu yana gezegenimiz için bazı güzel gelişmeler de oldu.  ...

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.