• ‘HAYDİ TÜRKİYE BİSİKLETE!’DE FİNAL: KENT İÇİ BİSİKLETLİ ULAŞIM İLETİŞİMİNDE YOL HARİTASI

  Kent içi bisikletli ulaşımı yaygınlaştırmaya yönelik iletişim kampanyası odaklı ‘Haydi Türkiye Bisiklete!’ projesi tamamlandı. WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Dr. Güneş Cansız: “Özellikle Covid-19 süreci ve sonrasında bisikletli ulaşımın yaygınlaşması hayati önemde. Kampanyaya katılan belediyelerin deneyimlerini içeren bu rapor, halkı bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmaya teşvik etmek isteyen Türkiye’deki tüm belediyeler için bir rehber niteliğinde” dedi   

 • ‘WRI Ross Center Prize for Cities’ Ödül Başvurusunda Son Bir Ay!

  Dünyanın dört bir yanından şehirlerin çığır açan girişimleri ve sürdürülebilir etkiye sahip kentsel dönüşüm projeleriyle yarışacağı ‘WRI Ross Center Prize for Cities’ ödülü için son başvuru tarihi 7 Temmuz 2020 olarak açıklandı. Birincilik ödülü 250 bin dolar.
   
 • TÜRKİYE’DEN HOLLANDA’YA ‘BİSİKLET ÇIKARMASI’

  Kent içi bisikletli ulaşım konusunda yaklaşık 10 yıldır faaliyet gösteren WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in Avrupa Birliği fonuyla hayata geçirdiği iletişim projesi ‘Haydi Türkiye Bisiklete!nin katılımcıları Hollanda’ya ‘çıkarma yaptı’! Türkiye’nin dört bir yanında bisikleti bir ulaşım aracı haline getirmeyi, belediyelere bu konuda yol göstermeyi hedefleyen proje kapsamında 10 – 12 Temmuz tarihlerinde başkent Amsterdam’da saha çalışması gerçekleştirildi.

Bloglar

 • Yeni Bir Dünyaya Girerken Devam Ettirmemiz Gereken 5 Alışkanlık!

  Washinton Post Gazetesi’nden Sergio Peçanha, davranış bilimci Mindy Hernandez ve Sophie Attwood ile Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) sürdürülebilirlik uzmanları Shengyin Xu ve Lucas Toh ile bir röportaj yaparak salgın sonrasında dünyayla dost günlük alışkanlıklara dair önerilerde bulundu.
  Salgın başladığından bu yana gezegenimiz için bazı güzel gelişmeler de oldu.  ...

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.