Ali Rıza Danış

Yönetim Kurulu Başkanı

Bio

Eğitimini Fransa’da Siyasal Bilgiler lisansı, Belçika’da Kamu Yönetimi masterı yaparak tamamladı. Kamuda muhtelif staj ve araştırma çalışmalarına rağmen, kariyerini çeşitli sektörlerdeki özel sektör firmalarında profesyonel yönetici olarak sürdürdü. 1996’da Pazarlama Müdürü iken ayrıldığı Unilever’den sonra, ortağıyla birlikte Türkiye’nin ilk “marketing ajansı”nı kurdu. Mint Marketing International’da, iç ve dış kaynakları kullanarak müşterilerinin markaları için çeşitli pazarlama projeleri üretti. 1998’de Pars/McCann-Erickson Reklam Ajansı’na Genel Müdür olarak katıldı ve firmanın kısa sürede sektör birincisi olmasına katkıda bulundu.

2002’de McCann-EricksonWorldGroupIstanbul’daki yönetim kurulu görevinden ayrılarak, ACNielsen Türkiye’nin Genel Müdürü oldu. Perakende büyüme endeksi, yeni sektör panelleri gibi çalışmaların öncülüğünü yaptı, iki yıl boyunca CNNTurk’te aylık ekonomi programına katkıda bulundu.

2007’de Nielsen liderliğini bırakarak, kariyerindeki bilgi ve deneyim birikimini seçtiği projelerde değerlendirmek üzere, Neta Yatırım ve Danışmanlık şirketini kurdu. Halen turizm ve turizme yönelik gayrimenkul yatırımı işini geliştiriyor.

Ali Danış, profesyonel kariyer dışında çeşitli sosyal sorumluluk girişimlerine aktif destek veriyor. Yeni Demokrasi Hareketi, Açık Radyo ve Sürdürülebilir Ulaşım Derneği kurucuları arasında yer aldı, Bilgi Üniversitesi, İletişim Bölümü’nde sekiz dönem Reklamcılar için Pazarlama, Pazarlama Stratejileri ve Tüketiciyi Anlamak – Pazarlama Araştırmaları derslerini verdi, iki dönem Pazarlama ve Kamuoyu Araştırmacıları Derneği’nde Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine seçildi.

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.