Kurumumuz

Sürdürülebilir kent için ulaşım ile kentsel gelişimi teşvik etmek amacıyla, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler kirliliği azaltmak, halk sağlığını iyileştirmek, karbon gazı salımını azaltmak ve güvenli ve erişilebilir kamusal alanlar yaratmak için çalışmlar yürütüyor. 2005 yılında kurulan EMBARQ Türkiye, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ile şehirlere ulaşım ve kentsel gelişim alanında sürdürülebilir entegre çözümler sunmayı hedeflemektedir.

WRI, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Hindistan, Brezilya, ve daha fazla ülkedeki ofisleriyle 50'den fazla ülkeyi kapsayan küresel araştırma kuruluşudur. 450'den fazla uzman ve personelimiz, doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak -ekonomik olanak sağlanması ve toplumsal refahı temele oturtmak- amacıyla güçlü fikirleri eyleme dönüştürmek için liderler ile yakın çalışmalar yürütmektedir.

Karşılaştığımız Zorluklar: Doğal kaynaklar, ekonomik olanakların sağlanması ve toplumsal refahın temelini oluşturmaktadır. Ancak bugün dünya kaynaklarını sürdürülebilir olmayan bir biçimde, ekonomiler ve insan hayatını tehlikeye atan seviyelerde tüketiyoruz. İnsan hayatı, temiz su, verimli toprak, sağlıklı ormanlar ve istikrarlı iklime bağlıdır. Yaşanabilir şehirler ve temiz enerji sürdürülebilir bir dünyanın vazgeçilmezidir. İçinde bulunduğumuz on yıl içinde bu acil ve küresel sorunlara eğilmemiz gerekiyor. WRI Ross Center for Sustainable Cities ağı'nın ortak amacı, kentlerde yaşayan milyonlarca insanın hayatını iyileştirmek için çevre dostu ve sürdürülebilir kentsel çözümler sunmaktır.

Vizyonumuz: Doğal kaynakların akıllıca yönetimi ile eşitlikçi ve refah içinde bir dünya öngörüyoruz. Kamu kurumlarının, şirketlerin ve toplumların eylemlerinin, yoksulluğu ortadan kaldırmak ve doğal çevreyi insanlık için sürdürülebilir kılmak amacı etrafında birleştiği bir dünya arzu ediyoruz.

Yaklaşımımız:

Hesapla: Verilerle başlıyoruz. Bağımsız araştırma yürütüyor ve son teknolojiye dayanarak yeni fikirler ve öneriler geliştiriyoruz. Özenle yaptığımız analizler, riskleri belirliyor, fırsatları ortaya çıkarıyor ve akıllı stratejiler hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Çalışmalarımızı, sürdürülebilirliğin geleceğini belirleyecek olan büyüyen ekonomiler üzerinde yoğunlaştırıyoruz.

Değiştir: Araştırmalarımızı, kamu politikalarını, şirket stratejilerini ve sivil toplum eylemlerini etkilemek amacıyla kullanıyoruz. Güçlü bir veritabanı oluşturmak amacıyla, toplumlar, şirketler ve kamu kurumları ile projeler oluşturuyoruz. Ardından, direkt uygulama sahasında, yoksulluğu azaltan ve toplumu güçlendiren bir değişiklik oluşturabilmek için ortaklarımızla çalışıyoruz. Kalıcı sonuçlar elde etme konusunda kendimizi sorumlu görüyoruz.

Ölç: Küçük düşünmüyoruz. Projelerimizi bölgesel ve küresel ölçekte yaymak amacıyla ortaklarımızla çalışıyoruz.Fikirlerimizi uygulamak ve etkimizi büyütmek için karar alıcılar ile işbirliği yapıyoruz. İnsan yaşamını iyileştiren ve sağlıklı çevrenin sürdürülmesini sağlayan başarı ölçümünü ise kamu ve özel sektör eylemleri aracılığıyla yapıyoruz.

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.