WRI Türkiye ve Marmara Belediyeler Birliği Ortaklığında Yerel Yönetimler ve STK’lara İklim Kriziyle Mücadelede Destek

  • ‘Marmara Bölgesi'nde Yer Alan Yerel Yönetimlerin ve Sivil Toplumun İklim Değişikliği ile Mücadele Kapasitelerinin Geliştirilmesi’ projesi ile WRI Türkiye, Marmara Bölgesi’ndeki yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının iklim değişikliği ile daha etkin mücadele edebilmeleri için güç birliği yapıyor.

WRI Ross Center Prize for Cities Yarışması: Şehirleri İklim Değişikliğine Hazırlayan Projeler Aranıyor!

İklim eyleminin son 10 yıla damga vurmasından yola çıkarak bu yıl yarışmanın teması ‘İklim Hazırlıklı Toplumlara İvme Kazandırmak’ olarak belirlendi. İklim değişimine hazırlıklı şehirler yaratmak için, iklim sorunlarının büyüklüğünü göz önünde bulundurarak iklim eyleminin hızını, kapsamını ve ölçeğini artıran projeler yarışacak. Birinci seçilen proje 250 bin dolar kazanacak. Diğer dört finalistin her birine de 25 bin dolar ödül verilecek.

Krizleri Aşmak için Daha Dirençli Kentler Yaratmalıyız

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ekibinden Şehir Plancısı Murat Ölmez; Dünya Şehircilik Günü, Türkiye’de ve Dünya'da şehircilik anlayışı ve iklim değişikliği-şehircilik ilişkisi ile ilgili yapi.com.tr'nin sorularını yanıtladı.

 

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nün bu yılki teması “Planlamanın Birikimi, Zemini ve Ufku” olarak belirlendi. Bu tema doğrultusunda Dünya Şehircilik Günü ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Uygulama Alanı: