Şehirlerin iklim risklerini ve kırılganlıklarını ele almalarına yardımcı olarak iklim değişikliğine karşı kentsel direnç oluşturmalarına yardımcı oluyoruz.

Kentsel İklim Direnci uygulama alanı, WRI Ross Center for Sustainable Cities ile Dünya Kaynakları Enstitüsü’nün İklim Direnci Uygulamaları arasındaki kesişimi temsil eder. İklim risklerini ve kırılganlıklarını belirlemek için şehirlerle birlikte çalışıyoruz ve liderler ile vatandaşların şehirlerini daha dayanıklı hale getirmek için harekete geçmelerine yardımcı oluyoruz.

İklim değişikliğine karşı direnç oluşturmak, özellikle hızla büyüyen şehirler için karmaşık bir işlem olabilir. İklim değişikliğinin etkileri, yerel coğrafya ve çevre gibi fiziksel faktörlerin yanı sıra sistemik eşitsizliklerden kaynaklanan bir dizi sosyal, politik ve ekonomik faktör nedeniyle farklı şehirler arasında büyük farklılıklar göstermektedir.

Bu zorluklara rağmen, dünyanın dört bir yanındaki şehirler bir eşik noktasına ulaştı ve dayanıklılık, pek çok şehrin gündeminde sağlam bir şekilde yer almaktadır. Aşağıdaki kategorilerdeki etkili yolları belirlemek için dünya genelindeki şehirlerde çeşitli ölçeklerde çeşitli paydaşlarla işbirliği yapıyoruz:

1. Şehirlerin direnç oluşturması için yenilikçi yollar geliştirmek

2. Şehirlerin, toplumu ve bireysel direnci ölçmesine ve izlemesine yardımcı olmak.

3. Dayanıklılığı şehirlerin master planlarına ve kalkınma planlarına entegre etmek

4. Dayanıklılığı sektöre özel planlara veya projelere entegre etmek

 

Uzmanlar

Projeler

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.