Person Title
Yapılı Çevre Yöneticisi, Kentsel Verimlilik & İklim Programı
Bio

Baret, WRI Türkiye ekibine 2022 yılında, Sıfır Karbon Binalar Projesi Şehir Koordinatörü olarak katıldı.

WRI'a katılmadan önce ABD, Kanada, Alaska, Mozambik, Macaristan, Panama, Kolombiya ve Guyana'da bir dizi uluslararası mühendislik projesinde Proje Mühendisi, Şantiye Yöneticisi ve Proje Yöneticisi olarak görev yaptı.

Baret, Sınır Tanımayan Mühendisler Organizasyonu’nun (EWB) aktif bir üyesidir ve daha önce Güney Afrika, Etiyopya, Hindistan ve Peru'daki su temini, sanitasyon ve yenilenebilir enerji projelerinde Şantiye Mühendisi/Yöneticisi olarak az gelişmiş bölgelerde gönüllü çalışmalarda bulundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ) İnşaat Mühendisliği ve Jeoloji Mühendisliği lisans derecelerine ve University of California, Los Angeles’tan (UCLA) Geoteknik Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. California'da Profesyonel Mühendis (PE) lisansına sahip olup, Project Management Institute (PMI) tarafından PMP, Passive House Institute (PHI) tarafından Pasif Ev Tasarımcısı/Danışmanı ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verilen Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı sertifikalarına sahiptir.

Ayrıca, PMI Türkiye Şubesi'nde asistan direktör ve Sıfır Enerji ve Pasif Ev Derneği'nde (SEPEV) yönetim kurulu üyesidir.

Projeler

Sıfır Karbon Bina Hızlandırıcı ㅤㅤㅤㅤㅤㅤ(ZCBA - Zero Carbon Building Accelarator)