Kentlerde trafik yoğunluğunu azaltmada en etkili yöntemlerden birisinin Entegre Ulaşım olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, 2012 yılında İstanbul'da otobüs hatlarında çalışmalarına başladık. BusLab altında gerçekleştirdiğimiz çalışmalar:

1- İstanbul Kadıköy-Kartal Hattı: İstanbul'un Anadolu yakasında hizmet vermeye başlayan Kadıköy-Kartal M4 Metro Hattı'na paralel işletilen otobüs hatlarının optimizasyon çalışmasını yürüttük. Bu çalışmayla birlikte metro ile otobüs hatlarının entegrasyon çalışması yapıldı. Aynı çalışma kapsamında M4 hattının o dönemde toplam 16 tane olan istasyonlarının her biri için yol güvenliği ve erişilebilirlik çalışmaları da gerçekleştirdik. 

2- İstanbul Metrobüs Hattı Yol Güvenliği ve Erişilebilirlik İzleme Çalışması: 2012 yılında 52 km'lik İstanbul metrobüs hattı için yol güvenliği ve erişilebilirlik çalışmaları yaptık. Hazırlanan rapor doğrultusunda İETT'nin gerçekleştirdiği iyileştirmeleri incelemek amacıyla 2014 yılında Metrobüs İzleme Çalışması gerçekleştirdik.

3- Şanlıurfa BRT Hattı Yol Güvenliği ve Erişilebilirlik Çalışması: Nisan 2015'te açılan 4,5 km'lik Şanlıurfa metrobüs hattı için yol güvenliği ve erişilebilirlik çalışmaları gerçekleştirdik.