Person Title
Kıdemli Yönetici, Ulaşım & Yol Güvenliği
Bio

WRI Türkiye ekibine 2013 yılında katılan Tolga İmamoğlu, ulaşım ve yol güvenliği ile ilgili projelerin genel yönetiminden, bisiklet yollarının ve BRT  koridorlarının yol güvenliği incelemesi ve denetiminden, BRT ve bisiklet projeleri uygulamalarının teknik danışmanlığından, ulaştırma türlerinin entegrasyonu ve erişilebilirlik çalışmalarından, kara nokta analizlerinden, çalıştaylar aracılığıyla kapasite geliştirme aktiviteleri ile farklı coğrafyalarda sürdürülebilir ulaşımın teşvik edilmesinden sorumludur. 
 
TRB Komisyon üyesi, IRF üyesi, Yol Kenarı Güvenliği Komisyon üyesi olup UITP baş eğitmenidir. 2018 yılında Türkiye’nin 11. Kalkınma Planı için Türkiye’nin yol güvenliği stratejisini geliştirmeyi amaçlayan Kalkınma Bakanlığı’na (güncel adıyla Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı) bağlı Trafik Güvenliği Komisyonu’nun koordinatörü ve raportörü olarak çalıştı.
 
Daha önce AB Komisyonu, Dünya Bankası, IFC, AFD, IRF, UITP, ITDP adına Türkiye, Ukrayna, Macaristan, Hollanda, İsveç, Gana, Etiyopya, Senegal, Tanzanya, Kenya, Uganda, Pakistan, Afganistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerde proje yöneticisi, baş eğitmen, teknik danışman ve araştırmacı olarak çalışmış ve sürdürülebilir kentsel hareketlilik alanında 10 yılı aşkın deneyime sahiptir. 
 
2015'ten bu yana 18 ülkede 50'den fazla kapasite geliştirme çalıştayıyla; Gana, Etiyopya, Senegal ve Kenya’da da kentsel hareketlilik alanında yaklaşık 500 kişiye eğitim verdi.
 
İnşaat mühendisliği lisansına sahip Tolga, Ulaştırma Yüksek Mühendisidir. İnşaat mühendisliği lisans derecesini İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi’nden ve sonrasında ulaştırma mühendisliği yüksek lisans derecesini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nden almıştır. 
 
Galatasaray Lisesi mezunu olup, Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Projeler

Afrika Yol Güvenliği ve Erişilebilirlik İncelemesi Çalışmaları

Yayınlar