Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik ekibimiz, şehirlerin motorlu araçlardan daha verimli ulaşım şekillerine geçmelerine yardım etmektedir. Çalışmalarımız ile metrobüs, metro, bisiklet ve yürüme gibi yüksek kaliteli entegre toplu taşıma sistemlerini ve ayrıca daha temiz yakıtlı araçlar olan elektrikli araçları destekler.

Dört adımdan oluşan sürdürülebilir kentsel hareketlilik stratejimiz:

  1. Verimliliğin optimize edilmesi: Daha yüksek yakıt ve araç verimliliği standartlarının planlanması ve uygulanmasının yanı sıra, katılım ve araştırma yoluyla ulaştırma sektöründen daha düşük enerji tüketimi ve emisyonları desteklemek;
  2. Araştırma, teknik rehber ve politika önerileri ile ulusal yönetimlerin politika ve fonlarını sürdürülebilir kentsel ulaşım için kapasite oluşturmasına yöneltilmek; 
  3. Uluslararası sivil toplum kuruluşları ve kalkınma bankalarını yerel kentsel ulaşım gereksinimleri konusunda bilgilendirmek. Kuruluşumuz, kalkınma bankalarının sürdürülebilir ulaşım alanında eşi görülmemiş 175 milyar Amerikan Doları değerindeki yatırımına 2012 yılında katkıda bulundu. 
  4. Sürdürülebilir ulaşım için potansiyel pazarların belirlenmesi ve yatırımların etkisini azamiye yükseltmek için özel sektör yatırımının yönlendirilmesi.

Uzmanlar

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.