Merve Akı

Kentsel Hareketlilik Yöneticisi

Bio

Ekim 2013'de WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ekibine katılan Merve Akı, Gehl Architects işbirliğiyle gerçekleştirilen “İstanbul’un Ortak Yaşam Alanları ve Toplumsal Yaşamı” başlıklı çalışmanın tamamlanması konusunda görev almıştır.

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler'deki görevinin yanı sıra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde devam etmekte olan TUBİTAK Projesinde aktif olarak çalışmaktadır. Daha önce; Yapı-Endüstri Merkezi’nin başta şehir plancıları, mimarlar ve yapı sektörü bileşenlerine hizmet veren yayın portallında yaklaşık 3 yıl editör olarak çalışan Merve Akı; İlke Planlama bünyesinde de, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan 9 komşu ilin 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Plan Çalışmaları’nın çeşitli aşamalarında görev almıştır.

Merve Akı, özellikle “Ayda Bir Gün Sokak Bizim” ve “Kaldırım Nerede” etkinlikleriyle dikkat çeken Sokak Bizim Derneği’nin kurucu üyelerindendir. Kadir Has Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde başladığı mesleki eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Planlama yüksek lisans programında tamamlamıştır.

İletişimde Kal

Bizden Haberdar Olmak İçin

Bizden haberlere ve duyurulara ulaşmak için kayıt olun.